سوالات متداول

 • سوال 1- آیا SAP-ERP قابلیت ارتباط با سایر راهکارهای یک کسب و کار را دارد؟

  SAP با هر سیستمی قابلیت ارتباط به صورت On Line و یا off Line را دارد. برای این کار راهکارهای متفاوتی در SAP وجود دارد.

 • سوال 2- چگونگی تهیه لیسانس را لطفا توضیح دهید.

  در وضعیت تحریم لیسانس SAP از خارج از کشور تامین می‌شو . در حال حاضر همه مشتریان سامه آرا از لیسانس قانونی SAP استفاده کرده‌اند.
  لازم به ذکر است که فعلا هیچ نماینده رسمی SAP در ایران وجود ندارد اما  خوشبختانه شرکت سامه‌آرا با توجه بیش از ده پیاده‌سازی موفق، در تلاش است که  پس از تحریم، نمایندگی رسمی SAP را اخذ نماید.
 • سوال 3- وضعیت پشتیبانی SAP چگونه است ؟ آیا امکان به روز رسانی SAP وجود دارد؟

  پشتیبانی SAP چند سطح دارد. اگر سوال در رابطه با ورژن‌های جدید SAP است و یا نیازمند Upgrade شدن بخشی از SAP است، جواب سوال برای شرکت‌هایی که لیسانس خود را قانونی چه داخل ایران و چه خارج از ایران تهیه کرده‌اند، بلی است. اما اگر سوال در رابطه با این است که به طور مثال در یک سیستم، پس از اجرا، فرایند و یا ماژول جدیدی را راه‌اندازی کنیم، این خدمت توسط مشاوران SAP مانند شرکت سامه‌آرا قابل انجام است. در حال حاضر شرکت سامه‌آرا پشتیبانی مشتریان خود را به عهده دارد.
 • سوال 4- با سلام. لطفا نمونه هایی از موفقیت و شکست شرکت های ایرانی در اجرایERP و دلایل موفقیت و شکست شرکت ها را بیان نمایید. با تشکر

  با سلام
  جهت مشاهده دلایل موفقیت و شکست می توانید به آدرس زیر در سایت سامه آرا مراجعه فرمایید:
  http://samehara.com/planning/erp_success_failure/16/view/
  همچنین جهت مشاهده نمونه های موفقیت می توانید به صفحه مشتریان سامه آرا مراجعه فرمایید. نتایج حاصل از پیاده سازی برای مشتریان سامه آرا در صفحه هر مشتری بیان شده است.
  با سپاس
 • سوال 5- آیا این نرم افزار پاسخگوی فضای مالی حاکم بر ایران می دهد؟

  بله بصورت کامل همه استانداردها و قوانین مالی کشور را پوشش میدهد در رابطه با گزارشات نیز ، گزارشات خاص ایران مانند گزارشات فصلی خرید و فروش ، گزارش امتناع و  از این قبیل گزارشات  نیز در سیستم بومی شده و خاص ایران طراحی و به مشتریان ارائه میشود.
 • سوال 6- سلام ایا زبان و تقویم ان بومی شده است؟

  تقویم فارسی در این سیستم توسط خود شرکت SAP وجود دارد و هر کاربری میتواند تاریخ سیستم خود را بنا به نیاز فارسی یا میلادی نماید. 
 • سوال 7- سلام\sمیخواستم بدونم در مورد یادگیری نرم افزار های sap دوره های آموزشی هم برگزار میکنید برای عموم ؟

  معمولا با توجه به هزینه های بالای آموزش ، آموزش های فوق برای شرکت  ها طراحی و اجرا میگردد و کمتر برای اشخاص بصورت منفرد برگزار میشود جز اینکه تعداد آنها به حد نصاب برسد.
 • سوال 8- هزینه تقریبی استقرار یک سیستم ای ار پی با تقریب 5 ماژول برای سازمان چقدر هست ؟\s

  هزینه پیاده سازی سیستم سپ شامل دو بخش هزینه لیسانس و هزینه مشاوره و بومی سازی و آموزش سیستم است که این هزینه ها با توجه به اسکوپ پروژه ، سطح بلوغ سازمان و نوع صنعت سازمان متفاوت خواهد بود.
 • سوال 9- ایا این سیستم ، فرایندهای منابع انسانی را نیز دارد بطور مثال حقوق و دستمزد را با توجه به قوانین ایران میتواند پاسخگو باشد؟

  سیستم منابع انسانی آن بسیار قوی و منعطف است و کلیه فرایندهای منابع انسانی را پوشش میدهد در رابطه با سیستم حقوق و دستمزد نیز بخوبی کلیه قوانین ایران و قوانین خاص شرکتها را با توجه به منطق Rule نویسی و Schema موجود در این ماژول به راحتی پوشش میدهد و دیسکت بانک  بومی شده و  گزارشاتی که باید در سایت بیمه آپلود شود را  نیزپوشش میدهد.

فرم ارسال سوال جدید

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* سوال شما:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید: