اکبر رنگ آمیز

اکبر رنگ آمیز
 معرفی آقای اکبر رنگ آمیز
در اردیبهشت 1358 در تهران متولد شد و تحصیلات خود را در سال 80 در مقطع کارشناسی رشته مهندسی صنایع گرایش تحلیل سیستم‌ها در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رسانید.
او از سال 80 وارد حوزه فناوری اطلاعات گردید و نخستین فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان کارشناس تحلیل سیستم‌ها در شرکت صنایع الکترونیک صنام آغاز نمود. سپس در سال 83 به عنوان کارشناس برنامه‌ریزی تولید وارد گروه مپنا (شرکت توربین‌سازی مپنا - توگا) شد و از سال 85 به عنوان مدیر برنامه‌ریزی تولید در این گروه، فعالیت‌های خود را ادامه داد.
در سال 86 و با شروع پروژه SAP-ERP برای اولین بار در ایران در شرکت توگا، وی به عنوان Key User ماژول تولید، به کار خود ادامه داد و توانست به کمک سایر اعضاء تیم (که اغلب آن‌ها در حال حاضر در شرکت سامه‌آرا فعالیت دارند) این سیستم را با همکاری شرکت آلمانی SAP SI با موفقیت به اتمام برساند.
وی در سال 87 به عنوان رئیس پشتیبانی ماژول‌های تولید و کیفیت و نت در شرکت توگا انتخاب شد و از سال 87 تا 89 به مدت دو سال و به صورت ناپیوسته اغلب دوره‌های استاندارد SAP را در کلیه ماژول‌های آن در نمایندگی اصلی SAP در ترکیه گذراند.
همچنین وی در طول سال 87 به پیاده‌سازی SAP در شرکت مکو (یکی دیگر از شرکت‌های مپنا) کمک نمود.
در سال 89 همزمان به عنوان مشاور ماژول‌های تولید در دو پروژه پارس ژنراتور و پرتو (هر دو از شرکت‌های اصلی مپنا) فعالیت خود را ادامه داد. ضمن اینکه در پروژه پارس ژنراتور به عنوان مدیر پروژه، نقش مهمی در موفقیت این پروژه در کنار سایر همکاران ایفا نمود.
وی در سال 90 به کمک تنی چند از همکاران فعلی سامه‌آرا، این شرکت را تاسیس نمود تا از طریق آن بتواند در بستری بهتر و مناسب‌تر به پیاده‌سازی SAP در سایر کسب و کارها پرداخته و بتواند گستره نفوذ ERP را در کشور بیش از پیش افزایش دهد.
او در سامه‌آرا به عنوان مدیر منابع انسانی، سعی در جذب، توسعه و نگهداری بهترین، باهوش‌ترین و باانگیزه‌ترین فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر نمود، به گونه‌ای که هم اکنون سامه‌آرا به علت وجود همکاران و مشاورین باهوش و با انگیزه زبانزد می‌باشد.
وی مشابه سایر تجربیات قبلی خود، در تمامی پروژه‌های سامه‌آرا در حوزه ماژول‌های برنامه‌ریزی (تولید و پروژه) نقش مشاور ارشد را برعهده داشته و ضمن ارائه تجربیات و دانش خود به شرکت‌های مشتری، تجربیات جدیدی در صنایع مختلف کسب کرده است.
همچنین در کنار فعالیت به عنوان مشاور ماژول‌های تولید و برنامه‌ریزی، در برخی پروژه‌ها نیز به عنوان مدیر پروژه پیاده‌سازی، نقش موثری ایفا کرده است.
تلاش برای رفع نیازها و مشکلات سیستمی مشتری، اهمیت به رضایت مشتری و همکاران، خوش‌رویی، صبر و پشتکار از جمله خصوصیات اخلاقی و کاری ایشان می‌باشد.